Do Ústí v devíti...

16.03.2015 11:30

BK Sluneta Ústí n.L.: Loko Liberec (50:68)

Poprvé v sezóně jsme nejely ve dvanácti... ale jen v devíti. Začalo se oboustranně katastrofální střelbou: ústecké hráčky byly po sobotním vítězství velmi motivovány, my jsme naopak byly nervózní z malého počtu hráček na střídání - měly jsme pouze 4 rozehrávačky, které měly před sebou 4x10 minut obrany po celém hřišti.... Teprve v 5.minutě padly první body a stav byl 1:2 pro nás. Všichni byli v napětí, hra se přelévala z jedné strany na druhou, chyba za chybou, nemohly jsme se bodově prosadit, přestože některé útoky byly velmi pěkné...Nervozita z nás částečně spadla po koši Megi, několika ziscích Veroniky a důležitých obranných doskocích Anežky, z nichž padly koše. Důslednou obranou po celém hřišti jsme se dostaly do relativní pohody, ale náskok rostl pomalu (zato pořád!). Poločas byl o 15 bodů..., ve třetí čtvrtině jsme přidaly dalších +5... a tři minuty před koncem utkání jsme vedly již o 21 bodů... Takže: zazněl pokyn hrát dlouhé útoky, při nichž si připravíme pozici pro "jistý koš" (a také si trochu oddechneme, protože v obraně polevit nemůžeme). Bohužel jsme opět začaly najíždět a střílet ve 2. nebo 3. vteřině útoku... Sice jsme něco daly, byly jsme faulované, ale pro nacvičení situace, v níž bude nutno "podržet míč" (při těsném vedení a pár sekundách do konce utkání) jsme opět propadly :o(. Náš soupeř vytěžil z naší zbrklosti sice jen snížení bodového rozdílu o 3 body, což při dvacetibodovém rozdílu vypadá jako maličkost, ale pokud by bylo vyrovnáno, stačil by i jediný bod... Přesto si tým zaslouží velkou pochvalu za herní nasazení!!! Holky - super!